styczeń 2018

sobota, 20.01.2018

Ferie Dzieci Osieroconych w Żurominie – 2011 Drukuj

Biblioteka Publiczna w Żurominie we współpracy z Fundacją  Hospicyjną w Gdańsku wzięła udział w VI Kampanii społecznej „Hospicjum to też Życie”. Dzięki Ks. dr Piotrowi Krakowiakowi, zespołowi pracowników i wolontariuszy fundacji, biblioteka otrzymała dofinansowanie działań na rzecz Dzieci Osieroconych o wartości 982,40 zł. To pozwoliło zorganizować dzieciom rekomendowanym przez hospicjum domowe CARITAS  i M-GOPS w Żurominie ferie integracyjne z innymi dziećmi oraz z wolontariuszami GOOD ANGELS.

Codziennie od 14 do 25.02.2011 r każde z Dzieci Osieroconych otrzymywało gorący posiłek, na koniec ferii wolontariusze zorganizowali uroczystą SUPER – ZABAWĘ, gdzie każdy otrzymał praktyczny upominek (przybory szkolne). W uroczystości brała udział pani Maria Jędrzejewska – Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Żuromin.

... w trakcie ferii miała miejsce miła niespodzianka, której nikt z nas się nie spodziewał ... kurier przywiózł nagrody ...

W ubiegłorocznym ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Słonik – mój przyjaciel”  nagrody w I etapie (powiatowym) przyznawała Biblioteka Publiczna w Żurominie, zaś w II (krajowym) Fundacja Hospicyjna w Gdańsku. Mam zaszczyt i przyjemność ogłosić, iż są wśród zwycięzców  również młodzi Żurominianie. I tak, w kategorii przedszkola jest to – Emanuel Zakrzewski (SP Nr 1) a w kategorii szkoły podstawowe – Kamil Kawczyński (SSP Nr 1). Fundatorem nagród jest Ks. dr Piotr Krakowiak - Krajowy Duszpasterz Hospicjów.  Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Bibliotece Publicznej. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!

Z dumą informuję też, iż patronat nad konkursem oraz fundowanie nagród w konkursie plastycznym „Słonik – mój przyjaciel” w roku 2011 na terenie powiatu żuromińskiego objął Starosta Żuromiński.

Dziękuję wolontariuszom GOOD ANGELS za zaangażowanie, dziękujemy Funduszowi Dzieci Osieroconych za wsparcie finansowe naszych działań w skali lokalnej.

R. Kwiatkowska – Koordynator Wolontariatu Hospicyjnego w Żurominie

Projekt współfinansowany ze środków z koncertu charytatywnego, jaki miał miejsce w dniu 26.11.2009 r. w ramach międzynarodowej akcji „Voices for Hospices”.

autorka foto-galerii:  Aleksandra Welenc - Pazikowska

Poprawiony: wtorek, 01 marca 2011 10:44