Kalendarz wydarzeń

maj 2018
P W Ś C Pt S N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

ZAPRASZAMY

Zamówienia publiczne

f9cda33eb2d98bc10f90adf304f892e6_4.jpg

Nowości biblioteczne

Statystyki odwiedzin

175374
DziśDziś315
WczorajWczoraj401
Obecny tydzieńObecny tydzień3133
Obecny miesiącObecny miesiąc8979
Obecny rokObecny rok175374

Współpraca

Biuletyn informacji publicznej
Starostwo Powiatowe w Żurominie
Urząd Gminy i Miasta Żuromin
Radio 7 - Mława, Żuromin, Działdowo - 90,8 MHz
Tygodnik Ciechanowski
Your ad here
Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Program rozwoju biliotekkultury
Kurier Żuromiński
Your ad here
Your ad here
Your ad here
Your ad here
Your ad here
niedziela, 20.05.2018

Nowości w Naszej Bibliotece

Działania lokalne
Bez okazji … Drukuj

 

"Czujesz się osamotniony, postaraj się odwiedzić kogoś, kto jest jeszcze bardziej samotny."

                                                                                                                                    Jan Paweł II

Samotność jest przytłaczająca, jest najgorszą rzeczą w życiu. Musimy żyć dla siebie i innych ludzi, żeby zyskać szacunek i sympatię, a co najważniejsze, żeby być szczęśliwymi. Niejednokrotnie sami też potrzebujemy chwili samotności, ale tylko po to, żeby za chwilę z tym większą radością wrócić do swoich bliskich, do innych ludzi.

 

Więcej…
 
Święta w samotności … Drukuj

Boże Narodzenie to najbardziej rodzinne i radosne ze wszystkich świąt. Dla większości z nas to przede  wszystkim spotkania z bliskimi, długie rozmowy z rodziną, spacery pełne śmiechu i radości. Nie sprzyjają one jednak samotnym. Na co dzień samotność jest jeszcze do zniesienia, ale w te święta staje się wręcz nie do wytrzymania.

 

„Białe ściany, na nich krzyżyk. Metalowe szpitalne łóżka, na których leżą starzy, schorowani ludzie. Szpitalny zapach i wszechobecna świadomość, że tu się umiera. Że nic już nie zostało, tylko czekanie na śmierć w samotności i bólu. Zwłaszcza w samotności. Tak normalny człowiek reaguje na słowo hospicjum. Tak je postrzega. Jakże może się mylić …”  (Agnieszka Orkwiszewska – „Tygodnik Ciechanowski”)

 

Więcej…
 
Pocztówki z Miasta Aniołów … Drukuj

 

 

Tegoroczne wakacje żuromińskie Good Angels zakończyły mocnym akcentem w polskim Mieście Aniołów. W imieniu wolontariuszy pragnę serdecznie podziękować samorządowi miasta i gminy Żuromin, Fundacji i Hospicjum „Światło” w Toruniu oraz Katolickiemu Stowarzyszeniu Civitas Christiana – Oddział Okręgowy w Toruniu, a w szczególności najszczersze podziękowania składam na ręce Jacka Beszczyńskiego – animatora kultury, kompozytora, poety, pedagoga, twórcy festiwalu wolontariuszy „Anielskie spotkania w Toruniu” i organizatora naszego pobytu w tym pięknym mieście.

Więcej…
 
Budowanie mostów … międzyludzkich Drukuj

                             Budowanie mostów … międzyludzkich

Współczesny świat to machina szaleńczo pędząca do przodu, aby szybciej i szybciej, zmiana goni zmianę i nieważne, czy ten proces błyskawicznego rozwoju nazwiemy  „efektem kuli śniegowej”, czy może efektem „domina” … codziennie budzimy się w na nowo zmienionym świecie. Rozwój technologii wymusza profesjonalizację działań ludzkich, dynamika zmian społecznych, pośpiech na co dzień, relatywizm moralny to czynniki wpływające na jednostkę ludzką, coraz częstsze zagubienie się a nawet akty agresji wynikające z własnej bezsilności. Parafrazując klasyka, coraz więcej ludzi dookoła i coraz mniej człowieka w każdym. A przecież człowiek tak bardzo potrzebuje wsparcia …

Więcej…