Kalendarz wydarzeń

luty 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

ZAPRASZAMY

Zamówienia publiczne

Jutra_moze_nie_byc.jpg

Nowości biblioteczne

Statystyki odwiedzin

142556
DziśDziś177
WczorajWczoraj401
Obecny tydzieńObecny tydzień673
Obecny miesiącObecny miesiąc7282
Obecny rokObecny rok142556

Współpraca

Biuletyn informacji publicznej
Starostwo Powiatowe w Żurominie
Urząd Gminy i Miasta Żuromin
Radio 7 - Mława, Żuromin, Działdowo - 90,8 MHz
Tygodnik Ciechanowski
Your ad here
Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Program rozwoju biliotekkultury
Kurier Żuromiński
Your ad here
Your ad here
Your ad here
Your ad here
Your ad here
wtorek, 20.02.2018

Nowości w Naszej Bibliotece

Zasady gry Drukuj

Regulamin gry „Biblioteka - Twój czas, Twoje miejsce” w Powiatowo-Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żurominie

 

1.      Gra organizowana jest przez Powiatowo-Miejską Bibliotekę Publiczną w Żurominie.

2.      Graczem może zostać każdy kto spełni wymagania regulaminu. Nie ma ograniczeń wiekowych.

3.       Graczem nie może zostać pracownik PMBP w Żurominie.

4.       Graczem zostaje się po otrzymaniu karty do gry i podpisaniu oświadczenia na tej karcie (podpis własny oraz prawnego opiekuna w przypadku graczy niepełnoletnich). Punkty na kartach do gry przyznają i potwierdzają pracownicy biblioteki - wpisują datę przyznania punktów oraz stawiają pieczątkę.

5.       Gracz wskazuje bibliotekarzowi miejsce na karcie, w którym oczekuje potwierdzenia przyznanych punktów albo ustala z bibliotekarzem, w którym miejscu karty mają być wpisane przyznane punkty. Jeżeli na karcie nie ma wolnych miejsc z aktywnością, za którą graczowi przysługują punkty - gracz albo bibliotekarz mogą dokonać zmiany zapisu (w górnej części pola na punkty) za co przyznano konkretną liczbę punktów.

6.       Karty do gry można otrzymać w wyznaczonych miejscach biblioteki:

a)      Czytelnia;

b)      Wypożyczalnia;

c)      Oddział dla dziec.i

7.       Gra składa się z trzech poziomów. Karty do gry na poszczególnych poziomach różnią się od siebie kolorem. Jeden gracz może otrzymać tylko jedną kartę pierwszego poziomu, jedną kartę drugiego poziomu i wiele kart trzeciego poziomu. Kolejną kartę do gry gracz otrzymuje zawsze w Punkcie Kontrolnym po oddaniu poprzedniej karty i pozytywnym sprawdzeniu jej przez Kontrolera. Przed otrzymaniem karty do gry drugiego i trzeciego poziomu gracz musi wypełnić krótką ankietę (na stronie internetowej gry), w której wypowie się na temat tej gry i biblioteki.

8.       Punkt Kontrolny w Powiatowo-Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żurominie.

a)      Czytelnia;

b)      Wypożyczalnia;

c)      Oddział dla dziec.i

9.       Tablice Ogłoszeń znajduje się przy wejściu do  Powiatowo-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żurominie.

10.   Gracze są rejestrowani dopiero po oddaniu wypełnionej karty do gry pierwszego poziomu w Punkcie Kontrolnym i jej pozytywnym ocenieniu przez Głównego Kontrolera. Karty z punktów kontrolnych trafiają do Głównego Kontrolera, który wprowadza dane gracza do rankingu graczy na stronie internetowej gry: http://www.biblioteka-zuromin.pl/index.php/gra.html w najszybszym czasie, na jaki pozwolą mu obowiązki służbowe. Nie robi tego w obecności graczy.

11.   Zmiany w rankingu graczy wprowadzane są przez Głównego Kontrolera zgodnie z informacjami, które uzyskuje on, sprawdzając karty do gry przekazane mu do oceny i aktualizacji przez graczy lub innych Kontrolerów.

12.   Pytania i wątpliwości związane z grą gracze i bibliotekarze mogą wyjaśniać u bibliotekarzy w Punktach Kontrolnych, w Głównym Punkcie Kontrolnym oraz bezpośrednio u głównego organizatora gry.

13.   Gracze mogą otrzymać 4 rodzaje nagród i przywileje:

a)      jedna nagroda główna: tablet,

b)      jedna nagroda druga: czytnik e-booków,

c)       pięć wyróżnień: pendrive,

d)       nagroda za przejście na kolejny poziom gry: do wyboru książka, płyta albo inny element ze zbioru nagród gry w zależności od tego, co w danym momencie będzie w tym zbiorze. Gracz może zamienić tę nagrodę na ekstra 5 punktów, które zostaną mu zaliczone do nowego poziomu gry. Operacja ta odbywa się w Punkcie Kontrolnym.

e)       Przywileje opisane są w tabeli punktacji gry i zazwyczaj wiążą się z możliwością zdobywania dodatkowych punktów w grze.

f)        W przypadku, gdy więcej niż jeden gracz znajdzie się w rankingu na którymś z miejsc nagradzanych tabletem, czytnikiem e-booków lub pendrivem, o przyznaniu nagrody decyduje liczba punktów zdobytych przez gracza za aktywność nr 8 (z tabeli punktacji gry), czyli za „Przyprowadzenie do biblioteki nowego czytelnika, który się zapisze do biblioteki".

Główny Kontroler sprawdza liczbę punktów za aktywności nr 8 na kartach graczy i przyznaje dodatkowe punkty tym, którzy byli najbardziej efektywni. Jeżeli sytuacja nadal nie będzie rozstrzygnięta Główny Kontroler powtarza przyznawanie dodatkowych punktów kolejno za następujące aktywności (aż do rozstrzygnięcia sytuacji):

1)      Aktywność nr 5 - Przyprowadzenie 1 osoby na wydarzenie biblioteczne organizowane przez bibliotekę lub innego gracza w ramach naszej gry;

2)       Aktywności wymieniane w tabeli punktacji w kolejnych wierszach (z wyłączeniem aktywności już użytych: nr 8 i nr 5).

Jeżeli sytuacja nadal nie zostanie rozstrzygnięta, decyzję podejmie Komisja konkursowa i będzie to decyzja ostateczna.

14.   Gra trwa od momentu jej ogłoszenia 11 maja 2015 r. do godziny 15:00 11 września 2015 r. Organizatorzy mogą przedłużyć jej trwanie bez podawania przyczyn.

15.   Wszystkie aktywności mogą być punktowane wyłącznie wtedy, gdy zdarzą się w okresie trwania gry.

16.   Punktacja: Tabela z punktacją znajduje się w załączniku nr 3 do niniejszego regulaminu oraz na tablicy ogłoszeń.

17.   Wypełnione karty do gry należy oddać w Punkcie Kontrolnym najpóźniej w ostatnim dniu gry (11 września 2015 r.).

18.   Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli zespołu projektowego gry zbierze się niezwłocznie po zakończeniu gry. Sprawdzi karty, dokona podsumowania punktów i wybierze laureatów. Laureaci zostaną ogłoszeni w czasie spotkania we wrześniu 2015 r.. Miejsce i czas spotkania zostaną ogłoszone na Tablicy ogłoszeń gry. Wtedy też zostaną wręczone wszystkie nagrody. Jeżeli laureat nie będzie mógł być obecny na rozdaniu nagród, będzie mógł odebrać swoją nagrodę później w Punkcie Kontrolnym.

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany regulaminu bez podawania przyczyn.

 

 

Załącznik nr 1

Wzory kart do gry „Biblioteka - Twój czas, Twoje miejsce”

Poziom 1 Strona 1
Poziom 1 Strona 2

Poziom 2 Strona 1
Poziom 2 Strona 2

Poziom 3 Strona 1
Poziom 3 Strona 2
 

Oświadczenie na karcie do gry pierwszego poziomu


Załącznik nr 2

Formularz zgłoszenia propozycji wydarzenia własnego gracza
Formularz do wydruku:
Zgłoszenie propozycji działania własnego gracza w grze „Biblioteka - Twój czas, Twoje miejsce”

Załącznik 3

Zasady punktacji