Kalendarz wydarzeń

maj 2018
P W Ś C Pt S N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

ZAPRASZAMY

Zamówienia publiczne

Jutra_moze_nie_byc.jpg

Nowości biblioteczne

Statystyki odwiedzin

175371
DziśDziś312
WczorajWczoraj401
Obecny tydzieńObecny tydzień3130
Obecny miesiącObecny miesiąc8976
Obecny rokObecny rok175371

Współpraca

Biuletyn informacji publicznej
Starostwo Powiatowe w Żurominie
Urząd Gminy i Miasta Żuromin
Radio 7 - Mława, Żuromin, Działdowo - 90,8 MHz
Tygodnik Ciechanowski
Your ad here
Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Program rozwoju biliotekkultury
Kurier Żuromiński
Your ad here
Your ad here
Your ad here
Your ad here
Your ad here
niedziela, 20.05.2018

Nowości w Naszej Bibliotece

Literatura piękna dla dorosłych
Nowości w Bibliotece - literatura piękna dla dorosłych Drukuj

 

 

 

Letnie nowości w Bibliotece - literatura piękna dla dorosłych

 

Więcej…
 
Bodo wśród gwiazd - Anna Mieszkowska Drukuj

 

 

 

 

 

To o nich jest ta książka. „Zależy mi na utrwaleniu pamięci o tamtych latach, tamtych ludziach. Niech przemówią zostawione przez nich dokumenty i listy, scenariusze programów artystycznych i radiowych audycji literackich. Niech przypomną bohaterów tamtych lat ich fotografie, recenzje z występów, artykuły prasowe. Nic w sztuce nie jest tak krótkotrwałe jak teatr, a w teatrze – piosenka”, pisze Anna Mieszkowska.

 
W krainie czarów - Sylwia Chutnik Drukuj

 

 

 

 

Bohaterowie najnowszej książki Sylwii Chutnik to zwyczajni ludzie, którzy muszą radzić sobie w niezwyczajnych sytuacjach. Ich życie pełne jest kontrastów i nieoczywistości, a wybory nigdy nie są łatwe.Autor trójkowych recenzji literackich zaznaczył, że to nie jest książka wesoła. - Ona nieco nas uwiera, ale na pewno trzeba po nią sięgnąć, żeby zrozumieć wiele otaczających nas procesów. Trzeba sięgnąć po nią, żeby zrozumieć, co to znaczy być wykluczonym. I niech nie zwiedzie słuchaczy pogodna okładka - mówił w "Trójkowym znaku jakości" Michał Nogaś.

 
Nie zmienił się tylko blond – Agata Przybyłek Drukuj

 

 

 

 

 

Jak to mówią, nieszczęścia chodzą parami. Jeśli mamy wyjątkowy fart, chodzą też trójkami, czwórkami lub całymi stadami... KotwicaPechowe wydarzenia splatają się ze sobą tworząc sieć, z której trudno się wydostać zwłaszcza wtedy, gdy brakuje nam poczucia humoru i dystansu do świata. Agata Przybyłek stworzyła remedium na smutki, oddając w nasze ręce debiut, który przywraca wiarę w drugiego człowieka. Napisała komedię obyczajową, która sprawi, że będziecie turlać się ze śmiechu. I wcale nie będzie to śmiech z nieporadności autorki, bowiem kto jak kto, ale Agata pisać potrafi. I to jak!

 
Harem Sulejmana - Colin Falconer Drukuj

 

 

 

 

"Harem Sulejmana" to fascynująca opowieść o świecie Sulejmana II Wspaniałego i jego haremu, który znamy z cieszącego się gigantyczną popularnością serialu "Wspaniałe stulecie". Colin Falconer jest autorem ponad 40 książek, wydanych na przestrzeni ostatnich 26 lat. "Harem Sulejmana" stał się wielkim bestsellerem w Niemczech.   Oto fragment powieści: Każda nowa niewolnica w haremie natychmiast podejmowała naukę języka osmańskiego dworu i Koranu oraz zostawała przydzielona do jednej ze strażniczek haremu, by nauczyć się przydatnej umiejętności. Hürrem przydzielono do głównej garderobianej - kâhyi - zgorzkniałej Czerkieski o cerze barwy wyprawionej skóry. Kobieta była już stara, lecz wciąż uparcie trzymała się wspomnienia jednej bezowocnej nocy spędzonej z sułtanem Bajezydem, dziadkiem Sulejmana.