Kalendarz wydarzeń

kwiecień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

ZAPRASZAMY

Zamówienia publiczne

image001.jpg

Nowości biblioteczne

Statystyki odwiedzin

162321
DziśDziś257
WczorajWczoraj488
Obecny tydzieńObecny tydzień2241
Obecny miesiącObecny miesiąc4446
Obecny rokObecny rok162321

Współpraca

Biuletyn informacji publicznej
Starostwo Powiatowe w Żurominie
Urząd Gminy i Miasta Żuromin
Radio 7 - Mława, Żuromin, Działdowo - 90,8 MHz
Tygodnik Ciechanowski
Your ad here
Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Program rozwoju biliotekkultury
Kurier Żuromiński
Your ad here
Your ad here
Your ad here
Your ad here
Your ad here
sobota, 21.04.2018

Nowości w Naszej Bibliotece

UTW aktualności
Uniejów 2017 Drukuj
     
 

A to My w Uniejowie 18 października 2017r. zwiedzamy i zażywamy leczniczej gorącej solanki.

Świętujemy Europejski Dzień Seniora (20 października)

Więcej…
 
Rozpoczęcie 4 roku działalności UTW Drukuj
     
  Rozpoczęliśmy uroczyście 4 rok działalności naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Więcej…
 
"podsumowanie działań UTW w roku 2016/17" Drukuj
     
10 czerwca 2017r.  

W dniu tym podsumowaliśmy nasze działania w roku 2016/17 przed wakacjami. W tym celu spotkaliśmy się w Bieżuniu nad rzeką Wkrą na tzw. Borku. Dzięki uprzejmości Bieżuńskiego Towarzystwa Wędkarskiego mogliśmy skorzystać z tego pięknego terenu. Dziękujemy Panu Robertowi Piwowarskiemu za pomoc w organizacji naszego spotkania, Panu Jerzemu Filipskiemu za transport. Podsumowanie naszej pracy oczywiście na plus, niektórzy "studenci" zostali wyróżnieni.

Wszyscy mogą zaczynać nowy semestr w październiku.

Miłych wakacji!

 

 
"250 rocznica nadania praw miejskich Żurominowi" Drukuj
     
 

7 czerwca 2017r.

"250 rocznica nadania praw miejskich Żurominowi".

Z tej okazji spotkaliśmy się z Panami Tadeuszem Manistą oraz Marcinem Jabłońskim z Żuromińskiej Grupy Historycznej. Pan Marcin zreferował główny temat, ale jak zwykle nasze spotkanie z ŻGH przemieniło się w dyskusję na różne tematy z historii Żuromina. Dzieje miasta te odległe i te bliskie zawsze nas bardzo interesują i zawsze chętnie bierzemy udzial w takich spotkaniach.

 

Więcej…
 
"Poznajemy kultyrę sąsiadów - Bydgoszcz" Drukuj
     
Zadanie współfinansowane ze środków Powiatu Żuromińskiego.  

Wyjazdowa impreza kulturalna do Bydgoszczy. Uczestniczyło w niej 40 seniorów z powiatu żuromińskiego. Zwiedziliśmy Bydgoszcz z przewodnikiem. Poznaliśmy ciekawą historię regionu kujawskiego. Bardzo ciekawa i niezwykła katedra.

"Wyspa Młyńska" to właściwie była najbardziej zaniedbana część miasta. Dziś to nowoczesne bulwary z prawdziwą plażą. Zagospodarowane piękne tereny nad rzeką Brdą, w której przegląda się jak w lustrze budynek Opery NOVA. W Operze byliśmy na przedstawieniu operetki Kalmana "Księżniczka Czardasza". Niesamowite przeżycia w Operze, wspólna podróż, zwiedzanie, rozmowy, wspólny obiad pozwoliły zintegrować środowisko seniorów z naszego powiatu.

Więcej…
 
"Szczęscie w pojęciu filozoficznym" Drukuj
     
  Spotkanie z Panią Lilianą Tomaszewską cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem. Tak było i tym razem. Mogliśmy się zapoznać w czasie tego wykładu z poglądami różnych filozofów na temat definicji szczęścia. Sami też mamy swoje poglądy na ten temat. Ciekawie było to skonfrontować. Nie ze wszystkimi się zgadzamy i to właśnie wynieśliśmy z wykładu. Chęć poznania.
Więcej…
 
"Ogrody świata" Drukuj
     
  Wykład Pana Antoniego Furtaka "Ogrody świata" w sposób obrazowy zapoznał nas z tworzeniem terenów zielonych na przestrzeni dziejów. Poznaliśmy różne typy ogrodów tworzonych od starożytności do dzisiejszych czasów. Obejrzeliśmy masę zdjęć z różnych ogrodów przy pałacach, rezydencjach oraz w parkach łącznie z Central Park w Nowym Jorku. Również na dalekim wschodzie, gdzie każdy kawałek zieleni to wyzwanie z uwagi na deficyt wody.
Więcej…
 
II Marsz Nordick Walking UTW Drukuj
     
  W dniu 13 maja w ramach promocji zdrowego stylu życia seniorów Uniwersytet Trzeciego Wieku w Żurominie zorganizował II Marsz Nordick Walking.
Więcej…
 
8 marca Drukuj

 

 

 

 

 

 

Uczestniczyliśmy w spotkaniu z pisarką Magdaleną Witkiewicz w Bibliotece. Podczas spotkania był tort okolicznościowy oraz życzenia i tulipany od Pana Kacpra Czerwińskiego – naczelnego Redaktora Kuriera Żuromińskiego.

Po zakończeniu tego spotkania miałyśmy (my KOBIETY) imprezę integracyjną, jak co roku. Rozmowy, zdaniom nie było końca(kalambury, karaoke). Lubimy się spotykać w luźnej atmosferze. Lubimy być ze sobą.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 10