styczeń 2018

Jutra_moze_nie_byc.jpg

środa, 17.01.2018

Kronika wydarzeń 2016 Drukuj

Kronika ostatnich wydarzeń UTW w Żurominie.

Wykład znanego podróżnika i pisarza Pana Krzysztofa Dworczyka  „Syria wczoraj i dziś”  Wykład odbył się w dniu 28 kwietnia 2016r.  o godz. 17.00 w Sali konferencyjne  Urzędu Gminy i Miasta w Żurominie

17 maja 2016 o godzinie 17.00  w Klubie Muzycznym odbyły się warsztaty fotografii z  Panem Zbigniewem Dobrowolskim – instruktorem fotografii II stopnia

W dniu 19 maja 2016(czwartek) o godzinie 17.00  w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Żurominie odbył się wykład  Pani dr Liliany Tomaszewskiej   „Wpływ stereotypów na rolę kobiet w rodzinie”

Poznajemy kulturę Warmii i Mazur - 3 czerwca 2016

Zakończenie rokue - 23 czerwca 2016

W dniu 23 czerwca 2016 na zakończenie roku odbyło się spotkanie integracyjne przy ognisku członków naszego Uniwersytetu. Zebrani podziękowali Pani Prezes za wkład pracy jaki włożyła w organizację wszystkich zajęć: wykładów, warsztatów, spotkań oraz wyjazdowych imprez. W bardzo przyjemnej atmosferze upłynął nam czas na wspomnieniach, wspólnym śpiewaniu i pieczeniu kiełbasek.

WAKACJE

Ogólnopolska Parada Seniorów w Warszawie - 25 czerwca 2016

Pomimo wakacji grupa naszych koleżanek wzieła udział w Paradzie Seniorów w Warszawie. 25 czerwca 2016 r. przeszliśmy z seniorami z całej Polski ulicami Warszawy do Pałacu Ujazdowskich. Tam wzieliśmy udział w licznych imprezach sportowych, spotkaniach z ciekawymi ludźmi. Bardzo było to dla nas ciekawe. W przyszłym roku wybieramy się tam większą grupą.

Inauguracja nowego roku akademickiego - 11 października 2016

To już szósty semestr w naszym UTW. W inauguracji wzieły udział władze samorządowe: Burmistrz Żuromina, Starosta Żuromiński oraz Przewodniczący Rady Powiatu.

Po przywitaniu gości oraz wszystkich przemówieniach Pani Liliana Tomaszewska dr filozofii wygłosiła wykład inauguracyjny "Konsekwencje globalizacji - skutki społeczne i  kulturowe".

Na zakończenie inauguracji wszyscy uczesnicy zaproszeni byli na kawe i tort okolicznościowy.

Z cyklu zdrowy styl życia - 18 października 2016

Wykład: zielona apteka "zioła i owoce w naszej diecie". Przedstawiciel firmy KAWON wygłosił wykład, wyczerpująco odpowiedział na wszystkie pytania, a także zaprezentował produkty jego firmy.

Podróże z Robertem Gondkiem Ekwador i Galapagos- 26 października 2016

Wysłuchaliśmy relacje z podróży oraz obejrzeliśmy slajdy. W trakcie były konkursy. Ciekawe podróże i ciekawe relacje z podróży. Dowiedzieliśmy się wiele o tej części świata, o ludziach tam żyjących ich zwyczajach i kulturze.

Wyjazd do Teatru Powszechnego i Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie - 10 listopada 2016

Wyjazd do Warszawy na zajęcia kulturalne grupy Słuchaczy UTW w Żurominie. Pobyt w Zachęcie. Zwiedzanie z przewodnikiem Narodowej Galerii Sztuki Zachęta oraz wystawy "Polska - kraj folkloru?" oraz udział w spektaklu teatralnym "Juliusz Cezar" w Teatrze Powszechnym.