stulecie-ksiazka.jpg

„Człowiek w drodze-własne świadectwo” spotkanie z Mariuszem Kurcem. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 16 października 2017 13:34

W poniedziałek 16 października w ramach projektu

„Profilaktyczna jesień z biblioteką” gościem Powiatowo-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żurominie

był szczeciński podróżnik, pedagog, filmowiec i filozof Mariusz Kurc.

Pan Mariusz rozpoczął spotkanie od wyświetlenia  fragmentu programu „Uwaga”,  w ten sposób  niejako przedstawiając się. W dzieciństwie doświadczony życiem w patologicznym środowisku, miał problemy w szkole  i w domu. Po latach okazał się być człowiekiem, który stawił czoła wszystkim przeciwnościom i osiągnął sukces. Jest świetnie wykształcony, realizuje swoje pasje podróżując po całym świecie. Spotkanie  z młodzieżą pan Mariusz przeplatał filmami z krajów, które odwiedził,  jednocześnie zwracając uwagę na różne formy realizacji siebie. Profilaktykę  przekazywał  bardzo subtelnie, jakby przypadkowo wplątując ją  w kontekst. Treści i obrazy  przekazywane podczas spotkania  miały  bardzo kluczowe  znaczenie. Gość  poruszał  kwestie  empatii, jako formy samorozwoju. Uświadamiał  jak ważne jest  zwracanie się  ku ludziom, przeciwdziałanie agresji i autoagresji. Poruszał temat uzależnienia od alkoholu  i internetu.

Zwrócił młodzieży uwagę na to co jest w życiu ważne m.in.  nauka, pracowitość, tolerancja, umiejętność dokonywania  wyborów.  Swoim przykładem pokazał, że dzięki  sile woli  i determinacji w działaniu można stać się osobą wartościową, która odkryła sens życia  poprzez realizację swoich marzeń.

Wspaniały kontakt z młodzieżą zaowocował  gromkimi brawami na koniec spotkania.

Spotkanie  zostało  dofinansowane  przez Urząd  Gminy i Miasta Żuromin.