cykor_okladka_ok-300dpi-1.jpg

„Czerwony Kapturek szuka Księcia” PDF Drukuj Email
czwartek, 19 października 2017 12:28

19 października 2017r. w P-MBP w Żurominie

w ramach „ Profilaktycznej jesieni z biblioteką”

gościli  uczniowie i nauczyciele  Samorządowej Szkoły  Podstawowej  w Raczynach

z przedstawieniem o  bardzo przewrotnym tytule

„Czerwony  Kapturek szuka Księcia”.

Tradycyjnie był Kapturek,  Wilk, Babcia, ale również  m.in.  Żaba, Krzycząca Księżniczka, Krasnoludki,  Smok  no   i  Piękny  Książe.

Wspólne  wykonanie   piosenek   „Byłaś dla mnie wszystkim” zespołu  Poparzeni  Kawą Trzy,  Sylwii Grzeszczak: „Księżniczki”,  „Tamtej  dziewczyny”   świadczył o tym, że wszyscy dobrze się bawili ,a przy okazji   otrzymali  dużą dawkę pouczających treści .

Bardzo  ciepło i wesoło  zostały przedstawione przygody  Czerwonego   Kapturka, która   … zakochała się  w Księciu  poznanym  na czacie. Idzie go szukać , a podczas poszukiwań  przytrafiają się jej różne przygody. W subtelny sposób  przekazane zostały   zagadnienia profilaktyczne. Bohaterowie  zwracali uwagę  na  pozytywy,   jakie daje nam możliwość  korzystania  z  dobrodziejstw cywilizacji   np. telefonu komórkowego, ale również  i  na czyhające  na nas   zagrożenia . Książe, którego  tak wytrwale szukała  bohaterka  może przecież  okazać się   WILKIEM !

A morał  tej bajki  brzmi…

„Uważaj , bracie , jak umawiasz się na czacie”

Dziękujemy  nauczycielom  i uczniom z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Raczynach za przygotowanie i przedstawienie  „nowoczesnej” wersji bajki o Czerwonym Kapturku . Dziękujemy , że  odwiedzili naszą bibliotekę  .

Zapraszamy na kolejne   spotkania .