maj 2018

niedziela, 20.05.2018

"Teatr przy stoliku" PDF Drukuj Email
wtorek, 24 października 2017 09:50

POWIATOWO-MIEJSKA BIBLIOTEKA  PUBLICZNA  W ŻUROMINIE   ZAPRASZA NA TEATR PRZY STOLIKU

Życie to jest teatr, mówisz ciągle, opowiadasz;
Maski coraz inne, coraz mylne się nakłada;
Wszystko to zabawa, wszystko to jest jedna gra
Przy otwartych i zamkniętych drzwiach.
To jest gra! - Edward Stachura

Teatr przy stoliku – to oryginalna forma   teatralna będąca skrzyżowaniem  lektury książki  ze słuchowiskiem radiowym . To teatr bez dekoracji , kostiumów  i sytuacji scenicznych , ale za to z pełną  aktorską  interpretacją. To wyzwala   wyobraźnię , emocje a poprzez szczególny kontakt z odbiorcą  szczególne przeżycia.

Takimi słowami   o cyklu „Teatru przy stoliku”  wypowiedziała się pomysłodawczyni i  wieloletnia kierownik literacki Teatru im. Stefana Jaracza  w Olsztynie – Elżbieta Lenkiewicz.

„Teatr przy stoliku”  istnieje  w Olsztynie  już 21 lat .Współpracuje z wieloma instytucjami  , szczególnie z bibliotekami.

W przyszłym roku aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie będą gościć  również w naszej bibliotece. Biblioteka planuje  w roku 2018 dwa spotkania , które  na pewno przyciągną  widzów i wyzwolą  pełnię doznań , emocji i wzruszeń .

Świat jest teat­rem, ak­to­rami ludzie, którzy ko­lej­no wchodzą i znikają. - William Shakespeare

ZAPRASZAMY !