tata-gotuj-kisiel--1.jpg

"Kto Ty jesteś..." PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 listopada 2017 12:48

10 listopada uczestników projektu edukacyjnego „Jesteśmy aktywni tu i teraz”, realizowanego przez bibliotekę w partnerstwie z Fundacją PZU odwiedzili wyjątkowi goście: pisarz, rzeźbiarz w drewnie pan Waldemar Maziński oraz rysownik, ilustrator pan Rafał Kado. Spotkanie  było poświęcone   rocznicy odzyskania niepodległości .

Na wstępnie autor opowiedział jak powstaje książka oraz  przeczytał uczestnikom  książeczkę  pt. „Polska nasza”  , w której odniósł się do  najważniejszych  wydarzeń  historycznych  naszej ojczyzny  m.in. Chrzest Polski , , Konstytucja 3 maja, Dzień Niepodległości , „Cud nad Wisłą” ,  Powstanie Warszawskie ,  Polska w Unii  Europejskiej .

Chętni uczniowie  sami  czytali wybrane fragmenty lektury . Patryk Gapa  przeczytał   fragment dotyczący Bitwy pod Grunwaldem , natomiast Mariusz Kaźmierski  o wyborze Karola Wojtyły na  papieża.

Uczestniczy spotkania  trafnie odpowiadali na zadawane przez gości pytania  dotyczące historii Polski . Wspólnie odśpiewano hymn  państwowy , przy akompaniamencie   harmonijki ustnej , na której wspaniale  zagrał pan Waldemar  Maziński .

Kolejnym  etapem  spotkania było rysowanie godła . Lekcja rysowania prowadzona  przez pana Rafała  zaowocowała pięknymi   pracami .  Następnie  uczniowie  zgadywali  tytuły utworów   muzycznych granych na harmonijce przez pana Mazińskiego. Gromkie brawa  zakończyły występ artysty.

Na koniec  uczestnicy otrzymali pamiątkowe książeczki autorstwa  gościa  wraz z dedykacją .

Nie obyło się bez wspólnych zdjęć .

Patronem medialnym  spotkania był  Kurier  Żuromiński.