Kalendarz wydarzeń

marzec 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

ZAPRASZAMY

Zamówienia publiczne

Ohara_Moja-zlota1_m.jpg

Nowości biblioteczne

Statystyki odwiedzin

153845
DziśDziś402
WczorajWczoraj431
Obecny tydzieńObecny tydzień1775
Obecny miesiącObecny miesiąc8331
Obecny rokObecny rok153845

Współpraca

Biuletyn informacji publicznej
Starostwo Powiatowe w Żurominie
Urząd Gminy i Miasta Żuromin
Radio 7 - Mława, Żuromin, Działdowo - 90,8 MHz
Tygodnik Ciechanowski
Your ad here
Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Program rozwoju biliotekkultury
Kurier Żuromiński
Your ad here
Your ad here
Your ad here
Your ad here
Your ad here
czwartek, 22.03.2018

Nowości w Naszej Bibliotece

Spektakle profilaktyczne teatru "Kurtyna" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 grudnia 2017 16:10

 

 

W ramach  projektu profilaktycznego  Powiatowo-Miejska Biblioteka Publiczna w Żurominie w dniu 11 grudnia 2017 r. wraz z krakowskim Teatrem  „KURTYNA” zorganizowała  dwa spektakle. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwszy  skierowany do uczniów klas podstawowych  :

 „Możesz odkryć siebie na nowo” – dla młodego człowieka  nowa szkoła ,rówieśnicy   i potrzeba akceptacji  to wyzwanie. Środowisko szkolne  wypełnione  jest zgiełkiem , poczuciem tymczasowości ,  nadmiarem informacji , nietolerancją  , brakiem poszanowania dla tradycji i wartości , bezradnością  wobec narastających konfliktów  , przemocą i agresją . Sceniczna droga , którą bohater spektaklu poprowadził  widzów , to w istocie  kolejne etapy  podejmowania decyzji i wyborów , ważnych  dla konsekwencji  i odpowiedzialności za nie. Czy  zaspakajanie potrzeb akceptacji środowiska  warte jest  poniesienia ryzyka  inicjacji alkoholowej ? Czy relacje międzyludzkie  maja swój  fundament w agresji i  dyskryminacji  , a Internet jest biblią współczesności ? W finale  spektaklu   odnajduje on   drogę do poznania siebie , poświęcając swój czas  na niesienie bezinteresownej pomocy  a ta przemiana  spowodowała  zmianę   w zachowaniu całego  środowiska rówieśniczego . 

Wartości  wychowawczo – profilaktyczne : profilaktyka  zachowań ryzykownych , relacje – kształtowanie postaw społecznych , wdrażanie kultury – przywiązania do wartości , właściwych  norm i wzorców  zachowań ( uwrażliwienie  na kwestie moralne  np. mówienie  prawdy , sprawiedliwego traktowania.

 

 

Drugi skierowany  do uczniów  klas gimnazjalnych :

 „Labirynt" –  z pozoru wszystko jest OK! ojciec wybitny chirurg , który od lat mozolnie buduje  swoją pozycję społeczną , matka utalentowana aktorka  w stołecznym teatrze  i ona , córka  , dla której rodzice  zarezerwowali wszystko  , co najlepsze. Czy jednak na pewno życie tej rodziny zapisane jest w kartach historii  jako sielanka? Konflikt  rodziców  na tle  alkoholowego problemu  ojca  , ciężki wypadek  mamy  i ona szukająca odskoczni od „rodzinnego szczęścia „ w nałogach . Z emocji  pozostała tylko jedna  : strach … że mały  woreczek z narkotykami  jest pusty.  Nie pomogła terapia  , zwiodło wszystko.

Wartości wychowawczo – profilaktyczne : profilaktyka zachowań ryzykownych , kształcenie  postaw społecznych ( umiejętność krytycznego  myślenia , zaspakajanie  potrzeb  psychoemocjonalnych w sposób zgodny z normami i zasadami ).

Scenariusz spektaklu oparty został na faktach, co jeszcze bardziej przemawiało do młodzieży.

Uczestniczyła młodzież z żuromińskich szkół.

Każdy spektakl zakończył się kilkuminutową, profilaktyczną pogadanką, związaną z tematem spektaklu.

Spektakle zostały sfinansowane przez Gminę i Miasto Żuromin , za co bardzo serdecznie dziękujemy .

Żródło do  opisu : www.kurtyna.krakow.pl

 

Młodzież na spektaklu „Możesz odkryć siebie na nowo” :

 

 

 

 

 

Młodzież na spektaklu  „Labirynt":